מערכת VIVE מבית Lutron  הינה מערכת חכמה וחסכונית לניהול תאורה ומיזוג אוויר.  המערכת מיועדת להתקנה במבני משרדים, מוסדות לימוד ,בתי חולים, קניונים ומרחבים ציבוריים אחרים. היות והמערכת אלחוטית ניתן להתקין אותה גם במבנים קיימים וגם כחלק מבניה חדשה. אין צורך בהכנה מיוחדת ואו שינויי תשתית לצורך ההתקנה. הגדרות המערכת נעשות בפשטות באמצעות אפליקציה הנגישה לכל משתמש. בניגוד למערכות חשמל חכם מסורתיות אין צורך במיומנות מיוחדת על מנת להטמיע מערכת VIVE .

VIVE WHITE8

חסכון בצריכת חשמל ואנרגיה

מערכת ה VIVE  מאפשרת חיסכון משמעותי בצריכת התאורה ומיזוג האוויר. גלאי נוכחות מאפשרים כיבוי חללים פנויים מאדם, גלאי אור מאפשרים ניצול תאורה טבעית תוך חיסכון בתאורה מלאכותית, שליטה בדימרים מאפשרת קביעת סף עליון, מקסימום, של תאורה שחוסך כ 20-30 אחוזי צריכה. חיסכון נוסף מתקבל ע”י הפעלת התאורה ומיזוג האוויר רק בשעות הפעילות. כל אילו הופכים את המערכת  לכדאית כלכלית ומאפשרים החזר השקעה מהיר הנע בין 1-3 שנים.

VIVE WHITE8

התקנה מהירה שלא מחייבת תשתיות ייעודיות

בעבר הלא כל כך רחוק, הטמעת חשמל חכם הייתה כרוכה בתכנון מראש, הכנת תשתיות ייעודיות ושכירת אנשי מקצוע המומחים בתחום.  כל זה הסתכם בהוצאות מרובות. מערכת ה VIVE אינה מצריכה תשתית (כבילת חשמל ולוחות חשמל ) ייעודית ויכולה ל”התלבש” על כל מבנה הכולל מערכת חשמל סטנדרטית. המיומנות הנדרשת להתקנת המערכת והפעלתה מאפשרת לכל חשמלאי מוסמך לרכוש ציוד ולהתקין עצמאית. אין צורך במעורבות של ספק חשמל חכם, מתכנתים ואו טכנאים. תהליך ההתקנה וההגדרה בקומת משרדים לא יארוך יותר מ 1-2 ימים.

VIVE WHITE8

מתאים למבנים קיימים ומקל על ניהול הבניין

מערכת ה VIVE מתאימה הן למבני ציבור פעילים  והן לבניה חדשה. הפשטות והיעדר הצורך בתשתיות ייעודיות מאפשר לחשמלאי להגיע לכל סביבת עבודה ולהתקין בזמן קצר. הגמישות בהתקנה מאפשר גם להטמיע את המערכת במספר פעימות (על פני מספר תקופות)  ובהתאם לזמן ותקציב.  מערכת ה VIVE  נגישה הן מאפליקציה והן ממחשב בקרה. ככל שהמבנה יותר מורכב כך הניהול באמצעי תכנה מקל ומפשט את השליטה במערכת התאורה והמיזוג.

VIVE WHITE8

זול משמעותית

בהשוואה למערכות החשמל החכם המסורתיות המותקנות במבנים מסחריים, עלויות ההתקנה והתחזוקה השוטפת של מערכת ה- VIVE זולה משמעותית. היעדר הצורך בתשתיות חשמל ייעודיות ובכוח אדם מיומן להתקנה מביא את עלות “הקמת ” המערכת לכדי 25-35 אחוז ממערכת דומה המתבססת על תשתיות חשמל חכם מסורתיות. עובדה זו גם מאפשרת החזר השקעה מהיר של 1-3 שנים.

VIVE WHITE8

ריחוק חברתי

בעקבות מגיפת הקורונה קיימת דרישה גוברת והולכת לטכנולוגיות המאפשרות ריחוק חברתי. למערכת ה-VIVE תכונות המקלות על ההטמעה של צורך זה. מפסקי התאורה האלחוטיים יכולים להפוך לאישיים כך שרק עובד יחיד ישתמש בהם, גלאי נוכחות אלחוטי מאפשר שליטה על התאורה ועל מיזוג האוויר ללא מגע , בסביבה בה זמני הפעילות קבועים ניתן להגדיר הפעלות ע”פ שעות העבודה , האפליקציה הקיימת ב VIVE זמינה לכל עובד ומאפשרת שליטה על החשמל  באזור העבודה האישי.