מערכת בית חכם

רוצים גם בית חכם ללא צורך בשינוי תשתיות?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מערכת בית חכם – ללא צורך בשינוי תשתיות

מערכת בית חכם מתקדמת יכולות לתרום הרבה מאוד לאיכות החיים שלנו. חיסכון באנרגיה, ליעילות ולכל חווית המגורים שלכם. נסו לדמיין כמה קל יהיה אם תוכלו להפעיל את המזגן בבית. מהיום ניתן באמצעות הטלפון הנייד לפני שאתם נכנסים הביתה. אפשר לראות מי מצלצל בפעמון דלת הכניסה ולפתוח את הדלת מבלי לקום מהספה. גם לוודא שכיביתם את האורות בבית מבלי להיכנס פנימה או להדליק את האור בחדר השינה בפקודה קולית. לא חסרות דוגמאות ליכולות של מערכת בית חכם. אך אם רק היו לכם התשתיות המתאימות…

רבים מאיתנו בטוחים שעל מנת ליהנות מהיכולות של בית חכם יש צורך בהשקעה גדולה בתשתיות של חשמל חכם והתקנת מכשירי חשמל. מכשירים מיוחדים הכוללים יכולות תקשורת מובנות. וכך, מתוך המחשבה שזה מסובך ויקר, אתם מוותרים על כל היתרונות של המערכת מבלי בכלל לבדוק מהן האפשרויות העומדות בפניכם.

אם כך שאלת השאלות היא האם ניתן ליהנות מהיכולת של בית חכם בביתכם מבלי להיגרר להוצאות גדולות בתשתיות?

התשובה היא כן! יצרנים רבים של מערכת בית חכם מציעים לכם פתרונות בית חכם. בית חכם אשר מאפשרים לכם ליהנות מהנוחות וכל אותם היתרונות המתקדמים גם ללא השקעה כבדה בתשתיות. אפילו ישנם פתרונות בשיטת עשה זאת בעצמך.

מערכת בית חכם מסוג זה עושה שימוש ברכיבים שונים המאפשרים לכם תקשורת, שליטה מרחוק. תכנות וסנכרון בין מערכות שונות ואפילו אם מערכות אלו לא תוכננו מראש למטרה זו. אינני רוצה להתייחס למוצר של יצרן זה או אחר, אך אתן לכם כמה דוגמאות ליכולות של המערכת: למשל ניתן להשתמש בשקעים חכמים המתלבשים על השקעים הקיימים או במקומם וכוללים חיבור אלחוטי לאינטרנט, בעזרת אמצעי כל כך פשוט תוכלו לשלוט מרחוק על המכשיר החשמלי המחובר לשקע. אחרים כוללים אף שליטת אינפרא-אדום אשר מאפשרת לכם לשלוט בפונקציות השונות של מכשירי החשמל העובדים עם שלט כדוגמת הטלוויזיה או המזגן. כל אותם הפתרונות עובדים בצורה מודולרית ומתקשרים ביניהם באמצעות מערכת מרכזית המקבלת הוראות מהאפליקציה.

מערכת בית חכם מתקדמות

כל הפתרונות השונים מותאמים לתשתיות הקיימות ולאחר התקנתם תוכלו ליהנות מפונקציות שברגע הזה אתם אולי עדיין מתקשים לדמיין. מהיום נפתח בפניכם עולם של אפשרויות הנוגעים לכל תחומי החיים – בעזרת בית חכם תוכלו לשלוט על התאורה בבית בצורה מושלמת ,על פי תכניות מוגדרות מראש, על פי חיישנים או באמצעות שליטה מרחוק; תוכלו להפעיל מזגנים ואמצעי חימום; תוכלו לשלוט בתריסים חשמליים; לשלוט במערכות אבטחה הכוללות מצלמות וחיישנים; מערכות בידור ביתי וכל מכשיר חשמלי אותו תחברו למערכת.

מאמרים קשורים