מערכות בית חכם

כל מה שרציתם לדעת על בתים חכמים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כל מה שרציתם לדעת על מערכות בית חכם

מערכות בית חכם הם מערכות תקשורת ושליטה המעניקות למכשירי חשמל שונים בבית את היכולת ”לדבר“ ביניהן. המערכות עליהן מדובר יכולות להיות מערכות לבקרת טמפרטורה, תריסים חשמליים, מערכות אבטחה ביתיות, תאורה ועוד.  אותה היכולת של המערכות השונות לתקשר ביניהן מאפשרת להן להתנהל בצורה טובה יותר המעניקה לכם יעילות, חיסכון, נוחות ועוד יתרונות רבים אשר משנים על כל חווית המגורים שלכם.

הצורה הכי טובה להסביר לכם מהו בית חכם היא באמצעות דוגמה .נניח שאתם אוהבים לעשות מקלחת חמה מייד כאשר אתם חוזרים הביתה מהעבודה. אתם יכולים להשתמש בטיימר ולכוון את הדוד לעבודה בשעות מסוימות, אך מה קורה כאשר אתם מתעכבים עוד שעתיים בעבודה והדוד סתם פועל? או מה אם הייתה מספיק שמש ואין צורך בהפעלת הדוד החשמלי? ובכן, בית חכם יכול לאפשר לדוד לפעול לפי הקרבה שלכם לבית, מידע שניתן לקבל באמצעות ה GPS של הטלפון וכך לתזמן את הפעלת הדוד לפי זמן ההגעה הצפוי על מנת להימנע מהפעלה מיותרת של הדוד, מד טמפרטורה יכול לוודא שבאמת יש צורך.

 

חשמל חכם – טכנולוגיה מתקדמת

המונח מערכות בית חכם מוזכר לא אחת לצד המושג חשמל חכם וזהו בעצם אחד הכלים אשר מאפשר לנו ליהנות מכל אותן יכולות מתקדמות. המונח חשמל חכם מתייחס למערכת הניתנת לתכנות ושליטה מרחוק ובאמצעותן אנו שולטים על מערכות חשמליות שונות בבית. אין מדובר אך ורק על שליטה מרחוק ותכנות, אלא גם סנכרון ביניהן. חשמל חכם דורש התקנת תשתיות מיוחדות, אך על מנת להוזיל עלויות ולאפשר למבנים קיימים ליהנות מיתרונות הבית החכם, פותחו טכנולוגיות חשמל המתבססות על התשתיות הקיימות בבית.

מערכות בית חכם – עשה זאת בעצמך

כולנו מבינים שהיכולות של בית חכם יכולות לתרום לאיכות החיים שלנו במובנים רבים, אך באותה הנשימה רבים מאיתנו בטוחים שכל אותן התשתיות של חשמל חכם ובית חכם עולות הון. האמת שבפועל ישנם פתרונות רבים, חלקם בסגנון ”בית חכם עשה זאת בעצמך“ אשר יכולים להעניק לבית שלכם יכולות מתקדמות של בית חכם ללא שינוי בתשתיות ובאמצעות התקנה עצמית קלה ופשוטה.  בעזרת האביזרים של בית חכם עשה זאת בעצמך ניתן להוסיף למכשירי חשמל פשוטים יכולות חכמות של תכנות ושליטה מרחוק.

מאמרים קשורים