בית חכם אלחוטי של LUTRON

חשמל חכם לבית מהו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מהו – חשמל חכם לבית?

אנו שומעים הרבה את המושגים חשמל חכם וחשמל חכם אלחוטי, אך מה בעצם המשמעות של אותם המושגים ומהו ההבדל בין השניים? חשמל חכם הוא אותו חשמל שאתם מכירים, אותו זרם אלקטרונים נפלא בעזרתו אנו יכולים להפעיל מכשירים חשמליים שונים ולהאיר את החשכה. אך המונח חשמל חכם מתייחס למערכות של תשתיות חשמל מתקדמות המאפשרות לכם להפיק יותר ממערכת החשמל הביתית, כמו גם העסקית והמוסדית. מערכת חשמל חכם היא מערכת המבוססת על בקרי חשמל הניתנים לתכנות ויש בהם אלמנטים של תקשורת, דבר המאפשר שליטה וסנכרון בין מערכות שונות בבית.

 

חשמל חכם לבית שלכם

תשתיות של חשמל חכם הן הכרחיות עבור הבית. כלומר בית שבו מערכות חשמליות שונות נתונות לשליטה מרכזית ומתבצעת תקשורת וסנכרון ביניהן; דבר המאפשר פעולות מורכבות, תכנות פעולות ושליטה מרחוק. תשתיות של מערכות המותקנות כבר בשלב הבנייה של הבית, וכן הן מספקות הכנה מושלמת לבית חכם. ניתן להתקין את המערכת  בבית גם לאחר תהליך הבניה, אך הדבר עלול להיות מורכב ובהתאם לכך העלויות של התקנת המערכת. אך ישנו גם פתרון מעשי יותר אשר מאפשר להתאים בקלות כל בית ולהפוך אותו לבית חכם. הפתרון הוא שימוש במערכות אלחוטיות . פתרון אותו נמצא גם בבתים פרטים וגם בבניינים.

מערכת  אלחוטית מעניקה פתרון אשר חוסך לכם את כל עבודות החיווט והתשתיות המורכבות. מערכות אלו מתבססות על טכנולוגיות WIFI אשר מאפשרות לבקרים וליחידות השונות לתקשר אחד עם השני, זוהי הסיבה מדוע מכנים זאת חשמל חכם אלחוטי.

בעזרת מערכת אלחוטית תוכלו ליהנות מכל היתרונות של בית חכם. תתחילו לחלום בגדול ותפנימו את כל האפשרויות מהן תוכלו ליהנות בעזרת חשמל חכם אלחוטי. מערכות אלו יאפשרו לכם לשלוט במערכות החשמל של הבית גם כאשר אתם נמצאים בעבודה; למעשה תוכלו לעשות זאת מכל מקום עם חיבור אינטרנט, אפילו אם אתם בצד השני של העולם. תוכלו לוודא שיש לכם מים חמים המחכים לכם לצורך מקלחת חמה כאשר תגיעו הביתה, או להפעיל את המזגן בטרם נכנסתם לביתכם; לתכנת פעולות מורכבות; לראות מי נמצא בבית ועוד.

 

היתרונות של המערכת

בין אם מותקנת בביתכם מערכת  אלחוטית, או רגילה, תוכלו ליהנות מהיתרונות הנפלאים של המערכת, יתרונות הכוללים:

חסכון באנרגיה – מערכות חכמות הן בפני עצמן צרכניות של חשמל, אך הן צרכניות אנרגיה קטנות בהשוואה לחיסכון שהן מאפשרות להשיג. מדובר בהשקעה משתלמת, המערכת מאפשרת לכם ליהנות מיעילות אנרגטית גבוהה יותר, למשל המערכת יכולה לכבות באופן אוטומטי אורות כאשר אף אחד לא נמצא בחדר, או לכבות מכשיר חשמלי שבטעות שכחתם עובד כאשר יצאתם מהבית. התנהלות יעילה שכזו תסייע לכם לחסוך באנרגיה.

נוחות – נראה שמעל לכל המערכות  מעניקות לכם נוחות מרבית ושיפור אדיר באיכות החיים. אנו יכולים לבצע פעולות שונות ללא מאמץ וליהנות מכל מיני יתרונות באספקטים שונים של החיים, יתרונות אשר משפרים לנו את כל חווית המגורים. למשל, כאשר תרצו להקשיב למוזיקה בעודכם מבצעים פעולות שונות בחדרי הבית השונים, בית חכם יכול לבצע סטרימינג לרמקולים בחדרים השונים בצורה אוטומטית.

ביטחון ובטיחות – מערכת אלחוטית מעניק לכם תוספת של ביטחון וגם בטיחות. למשל שמענו על מקרים רבים שבהם שרפות פרצו כתוצאה ממכשיר חשמלי שהושאר דולק ללא השגחה. מערכות חכמות, המבוססות על חשמל חכם, מבטיחות לכם שדברים כאלו לא יקרו ובכך הן תורמות לביטחון של בני הבית. ולא רק בטיחות, אלא גם ביטחון. אם יש בביתכם מצלמות אבטחה תוכלו לראות תמיד מה קורה בביתכם, או מי מצלצל בפעמון לפני שפותחים. לא משנה היכן אתם נמצאים, תמיד תישארו בשליטה.

מאמרים קשורים
מפסק חכם

מפסקים חכמים מעוצבים ALISSE של LUTRON

מפסק חכם מעוצב  ALISSE מפסק חכם מסדרת ALISSE מפסק אלגנטי, מאוזן ורב-תכליתי, מושחז בעבודת יד יצירת אומנות של ממש. קיים במגוון תצורות כפתורים ובמבחר גמורים