אפליקציה בית חכם

האפליקציות לתפעול בתים חכמים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אפליקציה בית חכם לתפעול – בתים חכמים

אפליקציה בית חכם לתפעול בתים חכמים מאפשרת לכם לשלוט

השליטה ביכולות הבית החכם מתבצעות בעיקר בעזרת אפליקציות. השימוש באפליקציות המותקנות על הטלפון הנייד שלנו מאפשר למערכת להיות תמיד זמינה עבורנו, וכך האפליקציה גם מעניקה לנו שליטה על המערכות השונות כאשר אנו מחוץ לבית.

הטכנולוגיה של האפליקציה

מפתחי טכנולוגיות הבית החכם בדרך כלל מציעים לנו אפליקציות השולטות במוצריהם. אך מכיוון שבשוק ישנם יצרנים שונים נולד הביקוש לאפליקציות אשר יאפשרו לנו לשלוט על על מוצרי הבית החכם בצורה מרוכזת, גם כאשר מדובר בפיתוחים של יצרנים שונים. אם נצטרך אפליקציה אחת לשלוט על התאורה והמוזיקה ואחרת בשביל לשלוט על המזגן והתריסים החשמליים, אנו נאבד את יכולות הסנכרון בין המערכות השונות. חברת אמזון, גוגל ואפל הן בין החברות המובילות בתחום. שלושתן מציעות אפליקציות אשר מאפשרות לנו לשלוט בבית החכם ורבים מהיצרנים מציעים מוצרים התואמים לאפליקציות אלו.

עד היום היצרנים של מוצרי בית חכם נדרש להתאים את מוצריהם לכל אחת מהאפליקציות בנפרד. אך לשמחתנו השחקנים הגדולים בתחום (אפל, אמזון וגוגל) משתפות פעולה לצורך יצירת תקן אחיד אשר יאפשר לחבר בין כל אביזרי הבית החכם ללא בעיות של תאימות לאפליקציות.

האפליקציות המובילות בעולם

Amazon Alexa  – אמזון, עם סדרת מוצרי אלקסה, היא אחת המובילות בתחום הבית החכם. אמזון מציעה מוצרים רבים התואמים למערכת אלקסה וזהו היתרון של אפליקציה בית חכם, אך היא בהחלט תואמת גם ליצרנים מובילים אחרים כמו Lutron, פיליפס ואחרים. האפליקציה של אלקסה, כמו גם ההתקנים שלה מאפשרים לכם גם שליטה קולית נוחה במערכות הבית החכם.

Google Home –  גוגל נחשבת לאחת המובילות בתחום השליטה על בית חכם, לא רק בגלל תאימותה למוצרים רבים, אלא בגלל היכולת לעשות זאת בקלי קלות. החברה מתגאה בכך שניתן לבצע את כל הפעולות בטאפ אחד או שניים לכל היותר. בעזרת האפליקציה תוכלו לשלוט על כל מוצרי הבית החכם הכוללים תאורה, מצלמות, רשתות תקשורת, בידור ועוד.

Apple home – גם למשתמשי האייפון יש אפליקציה בית חכם באמצעות אפליקציית Apple home התואמת למוצרי בית חכם של למעלה מ 100 מותגים שונים, ומאפשרת לכם לשלוט עליהם בצורה מסודרת, ותוך כדי חלוקה לחדרים עם דגש גדול על חווית המשתמש כמו בכל הפיתוחים של אפל. המערכת מאפשרת לכם להיעזר ב SIRI וניתן לבנות תרחישים מוכנים מראש אותם תפעילו באמצעות סירי. עוד אפשרות היא להפעיל תרחישים אוטומטיים על פי משתנים, כמו למשל השעה או המיקום שלכם.

מאמרים קשורים