בתים חכמים חוסכים אנרגיה

בתים חכמים – חוסכים באנרגיה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בתים חכמים חוסכים באנרגיה

בתים חכמים חוסכים היום המון אנרגיה. רבות כבר דובר על בתים חכמים וחשמל חכם אלחוטי, על כיצד הם משפרים את איכות חיינו, תורמים לנוחיותנו ואפילו ביטחוננו. מערכות בית חכם מאפשרות לנו לעשות אינספור פעולות שקודם לא יכולנו לעשות. רשימת היתרונות של בית חכם היא ארוכה, אך הפעם נרצה לדבר אתכם על יתרון אחר – החיסכון באנרגיה. עבור כל מי שמוטרד מבית חכם מחיר, הוצאות האנרגיה הן שיקול שצריך לקחת בחשבון.

מסתבר שבתים חכמים והשימוש בחשמל חכם אלחוטי מאפשר לכם גם לחסוך באנרגיה, בואו נראה כיצד. כידוע מערכות בית חכם מאפשרות לכם לשלוט בצורה מתקדמת על מכשירי החשמל בבית, כמו למשל תאורה, וילונות חשמליים, מיזוג האוויר, דוד חשמלי ועוד. בזכות אפשרויות השליטה המתקדמות , אשר כוללות שליטה מרחוק, שליטה מרכזית והרצת תרחישים קבועים, ניתן לחסוך בחשמל.

 

הסוף למכשירים ששוכחים דולקים

קרה לכם שיצאתם מהבית, ואז כאשר הייתם רחוקים מהבית, נזכרתם שהשארתם את הדוד דולק, המזגן פועל, או האורות סתם דלוקים. ואולי גיליתם זאת רק כאשר חזרתם הביתה. עד היום, כלומר עד להופעתן של מערכות בית חכם אלחוטי, המכשירים פעלו שלא לצורך וניפחו את הוצאות החשמל.

בעזרת הטכנולוגיות של חשמל חכם אלחוטי אתם יכולים לשלוט על אותן מערכות מרחוק, כלומר גם שאתם מחוץ לבית. אם שכחתם את הדוד עובד, תוכלו בקלות לכבות אותו באמצעות אפליקציה בטלפון הנייד.

למעשה המערכת עוד יותר מתוחכמת ממה שאתם חושבים, ובכוחן של מערכות בית חכם גם למנוע את אותם המקרים שבהם שוכחים את מכשירי החשמל פועלים שלא לצורך. ניתן לתכנת את המערכת לבצע באופן אוטומטי סדרת פעולות, הכוללת את כיבוי מכשירי החשמל כאשר אתם יוצאים מהבית. דבר אשר ימנע את הפעלה מיותרת של מכשירי חשמל ויסייע להקטין את חשבון החשמל. זה אפילו יסייע להפחית את בלאי מכשירי החשמל שפועלים שלא לצורך.

גם כאשר אתם נמצאים בתוך הבית, המערכת יכולה לזהות מתי יצאתם מהחדר ולוודא שהאורות יכבו.

מי מאיתנו אינו אוהב להתפנק במקלחת חמה כאשר הוא חוזר מהעבודה? הפינוק הכי גדול הוא שכאשר אנו חוזרים מהעבודה מחכים לנו מים חמים, ביום שמש זה אפשרי, אבל ביום מעונן צריך להפעיל את הדוד החשמלי. להזכירכם, הדוד החשמלי הוא אחד מזוללי החשמל הגדולים בבית. ישנם אנשים אשר פתרו את הבעיה בעזרת טיימר (שעון שבת) ותכנתו את הדוד להידלק בשעה קבועה. אך בפועל זהו לא הפתרון היעיל ביותר מכיוון שלא אחת אנו מתעכבים יותר בעבודה או בפקקי התנועה ואז הדוד פועל שלא לצורך. עם מערכות בית חכם וחשמל חכם אלחוטי תוכלו לשלוט על הדוד בצורה טובה יותר – תוכלו גם לתכנתו לפעולה בשעה קבועה, אך גם לשנות זאת מרחוק במידה ואתם מתעכבים בעבודה.

 

בית חכם המלצות לחיסכון בחשמל

מהתקנת וילון חשמלי ועד מצלמות אבטחה, בבית ישנם אינספור מערכות אשר ניתן לשלב במסגרת חשמל חכם . הטכנולוגיה מאפשרת לכם לעשות הכל, אך לפעמים אתם מוגבלים מבחינת תקציב. לכן כאשר מתכננים בית חכם, מומלץ להקפיד על חיבור המערכות זוללות החשמל על מנת ליהנות מהחיסכון.

מאמרים קשורים
מפסק חכם

מפסקים חכמים מעוצבים ALISSE של LUTRON

מפסק חכם מעוצב  ALISSE מפסק חכם מסדרת ALISSE מפסק אלגנטי, מאוזן ורב-תכליתי, מושחז בעבודת יד יצירת אומנות של ממש. קיים במגוון תצורות כפתורים ובמבחר גמורים